T543X156M063AHE035
5S-T543X156M063AHE035
T543X156M063AHE035
CAP TANT POLY 15UF 63V 2917
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | KO-CAP? T543 |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 35 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.169 (4.30mm) |