T541X106M063AH6510
5S-T541X106M063AH6510
T541X106M063AH6510
CAP TANT POLY 10UF 63V 2917
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | KO-CAP? T541 |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.169 (4.30mm) |