T540D686M016AH85107280
5S-T540D686M016AH85107280
T540D686M016AH85107280
CAP POLY COTS HI-REL SMD 68UF 16
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | KO-CAP? T540 |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 75 mOhm @ 100kHz |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.121 (3.10mm) |