T540D477K004AH87107610
5S-T540D477K004AH87107610
T540D477K004AH87107610
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Product Description
Packaging:Bulk
Series:KO-CAP? T540
Capacitance:470??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:4V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):40 mOhm @ 100kHz
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122 (3.10mm)