T540D337M2R5DH86057280
5S-T540D337M2R5DH86057280
T540D337M2R5DH86057280
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
Series:KO-CAP? T540
Capacitance:330??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:2.5V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):40 mOhm @ 100kHz
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122 (3.10mm)