T540D227M006AH8605WAFL
5S-T540D227M006AH8605WAFL
T540D227M006AH8605WAFL
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Product Description
Packaging:Tray - Waffle
Series:KO-CAP? T540
Capacitance:220??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):40 mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122 (3.10mm)