T540D157M010AH8510
5S-T540D157M010AH8510
T540D157M010AH8510
CAP POLY COTS HI-REL SMD 150UF 1
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | KO-CAP? T540 |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 55 mOhm @ 100kHz |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.121 (3.10mm) |