T540D157M010AH6710
5S-T540D157M010AH6710
T540D157M010AH6710
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | KO-CAP? T540 |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 55 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.122 (3.10mm) |