T540D107M016AH8505
5S-T540D107M016AH8505
T540D107M016AH8505
CAP POLY COTS HI-REL SMD 100UF 1
Product Description
Packaging:-
Series:KO-CAP? T540
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:16V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):50 mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.121 (3.10mm)