T540B686K004DH8510WAFL
5S-T540B686K004DH8510WAFL
T540B686K004DH8510WAFL
CAP TANT POLY 68UF 4V 1210
Product Description
Packaging:Tray - Waffle
Series:KO-CAP? T540
Capacitance:68??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:4V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):80 mOhm @ 100kHz
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083 (2.10mm)