T540B107K004CH8510
5S-T540B107K004CH8510
T540B107K004CH8510
CAP TANT POLY 100UF 4V 1210
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | KO-CAP? T540 |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 4V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 mOhm @ 100kHz |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.083 (2.10mm) |