T540B107K003DH8710
5S-T540B107K003DH8710
T540B107K003DH8710
CAP TANT POLY 100UF 3V 1210
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:KO-CAP? T540
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:3V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):80 mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083 (2.10mm)