T520V476M016ZTE070
5S-T520V476M016ZTE070
T520V476M016ZTE070
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:KO-CAP? T520
Capacitance:47??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:16V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):70 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.075 (1.90mm)