T520H158M006ATE055
5S-T520H158M006ATE055
T520H158M006ATE055
CAP TANT POLY 1500UF 6.3V 2924
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | KO-CAP? T520 |
| Capacitance: | 1500??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 55 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2924 (7360 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.236 W (7.30mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079 (2.00mm) |