T520C157M010ATE055
5S-T520C157M010ATE055
T520C157M010ATE055
CAP TANT POLY 150UF 10V 2312
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | KO-CAP? T520 |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 55 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.110 (2.80mm) |