T520B476M008ATE035
5S-T520B476M008ATE035
T520B476M008ATE035
CAP TANT POLY 47UF 8V 3528
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | KO-CAP? T520 |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 8V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 35 mOhm |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.083 (2.10mm) |