M551B208M015AG
5S-M551B208M015AG
M551B208M015AG
CAP TANT POLY 2000UF 15V CHA MNT
Product Description
Packaging:Bulk
Series:M55
Capacitance:2000??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:15V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):30 mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:M55 Module
Size / Dimension:1.906 L x 1.110 W (48.40mm x 28.20mm)
Height - Seated (Max)0.445 (11.30mm)
Lead Spacing:0.453 (11.50mm)