M550B418M006AT
5S-M550B418M006AT
M550B418M006AT
CAP TANT POLY 4100UF 6V CHA MNT
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | M55 |
| Capacitance: | 4100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 30 mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | M55 Module |
| Size / Dimension: | 1.906 L x 1.110 W (48.40mm x 28.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.445 (11.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.453 (11.50mm) |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Features: | General Purpose |
| Other: | , |
Related special
-
- MS3126E12-3PLC
- Amphenol Industrial
- Position Circular Connector
- In stock
-
- MX34032NF2
- JAE Electronics
- CONN HEADER R/A 32POS 2.2MM
- In stock
-
- ML22620TBZ0BX
- ROHM Semiconductor
- Audio Audio Signal Processor 4 Channel 32-TQFP (7x7)
- In stock
-
- ML22620TBZ0BX
- ROHM Semiconductor
- Audio Audio Signal Processor 4 Channel 32-TQFP (7x7)
- In stock
-
- MS3126E12-3SY-LC W/P CAP
- Amphenol
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cap (Cover), Coupling Nut
- In stock
-
- MS3126E12-3S-LC W/P CAP
- Amphenol
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cap (Cover), Coupling Nut
- In stock
-
- MCPK-8-T
- Samtec Inc.
- 12 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
- In stock
-
- MCPK-8-S
- Samtec Inc.
- 12 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
- In stock
-
- MB1EJN0800
- Amphenol Sine Systems
- 8 (4 + 3 Power + PE) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line), Right Angle Coupling Nut, Rotatable
- In stock
-
- MB1CKN0600
- Amphenol Sine Systems
- 6 (5 Power + PE) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- MB1LLN0900
- Amphenol Sine Systems
- 9 (5 + 3 Power + PE) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- MA1LAP1700
- Amphenol Sine Systems
- 17 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- MB1CKN0800
- Amphenol Sine Systems
- 8 (4 + 3 Power + PE) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- MB1CKN0900
- Amphenol Sine Systems
- 9 (5 + 3 Power + PE) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- MA1CAP1700
- Amphenol Sine Systems
- 17 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













