M550B418M006AA
5S-M550B418M006AA
M550B418M006AA
CAP TANT POLY 4100UF 6V CHA MNT
Series:M55
Capacitance:4100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):30 mOhm @ 100kHz
Package / Case:M55 Module
Size / Dimension:1.906 L x 1.110 W (48.40mm x 28.20mm)
Height - Seated (Max)0.445 (11.30mm)
Lead Spacing:0.453 (11.50mm)