M550B127M100AA
5S-M550B127M100AA
M550B127M100AA
CAP TANT POLY 120UF 100V CHA MNT
Product Description
Packaging:Bulk
Series:M55
Capacitance:120??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:100V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):60 mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:M55 Module
Size / Dimension:1.906 L x 1.110 W (48.40mm x 28.20mm)
Height - Seated (Max)0.445 (11.30mm)
Lead Spacing:0.453 (11.50mm)