F380J475MUA
5S-F380J475MUA
F380J475MUA
CAP TANT POLY 4.7UF 6.3V 0402
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | F38 |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.5 Ohm @ 100kHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1106 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024 (0.60mm) |