F380J106MMAAH1
5S-F380J106MMAAH1
F380J106MMAAH1
CAP TANT POLY 10UF 6.3V SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | F38 |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 300 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035 (0.90mm) |