B76306E6879M010
5S-B76306E6879M010
B76306E6879M010
CAP TANT POLY 680UF 6.3V 2917
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:B76306E
Capacitance:680??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):10 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169 (4.30mm)