TWAE477M100SBEZ0700
5S-TWAE477M100SBEZ0700
TWAE477M100SBEZ0700
BIDD TANTALUM CHIP
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | TWA |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 900 mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 200??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 200??????C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.375 Dia x 1.062 L (9.52mm x 26.97mm) |