Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TWAE477K075CBSZ0000
TWAE477K075CBSZ0000
5S-TWAE477K075CBSZ0000
TWAE477K075CBSZ0000
CAP TANT 470UF 10% 75V AXIAL
Product Description
Packaging:Tray
Series:TWA
Capacitance:470??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:75V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):900 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.375 Dia x 1.062 L (9.52mm x 26.97mm)