TWAD477K050CBSZ0000
5S-TWAD477K050CBSZ0000
TWAD477K050CBSZ0000
BIDD TANTALUM CHIP
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | TWA |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 750 mOhm @ 100kHz |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.406 Dia x 0.766 L (10.31mm x 19.46mm) |