Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TWAD337K075CBSZ0000
TWAD337K075CBSZ0000
5S-TWAD337K075CBSZ0000
TWAD337K075CBSZ0000
CAP TANT 330UF 10% 75V AXIAL
Product Description
Packaging:Tray
Series:TWA
Capacitance:330??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:75V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):1 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.375 Dia x 0.766 L (9.52mm x 19.46mm)