Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TWAB227K050CBSZ0000
TWAB227K050CBSZ0000
5S-TWAB227K050CBSZ0000
TWAB227K050CBSZ0000
CAP TANT 220UF 10% 50V AXIAL
Product Description
Packaging:Tray
Series:TWA
Capacitance:220??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:50V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):900 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.281 Dia x 0.641 L (7.14mm x 16.28mm)