TPSC686K010R0100
5S-TPSC686K010R0100
TPSC686K010R0100
CAP TANT 68UF 10V 10% 2312
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TPS |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110 (2.80mm) |