Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TPSC156K035R0450
TPSC156K035R0450
5S-TPSC156K035R0450
TPSC156K035R0450
CAP TANT 15UF 35V 10% 2312
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:TPS
Capacitance:15??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):450 mOhm
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110 (2.80mm)