Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TPSC107M010R0100
TPSC107M010R0100
5S-TPSC107M010R0100
TPSC107M010R0100
CAP TANT 100UF 10V 20% 2312
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:TPS
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110 (2.80mm)