TLN6108M010R0055
5S-TLN6108M010R0055
TLN6108M010R0055
CAP TANT 1000UF 10V 20% 6030
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TLN |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 1000??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Molded |
| Operating Temperature: | 55 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 6030 (15075 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.571 L x 0.295 W (14.50mm x 7.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |