TLN4158M006R0100
5S-TLN4158M006R0100
TLN4158M006R0100
CAP TANT 1500UF 6.3V 20% 2924
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | TLN |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 1500??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Molded |
| Operating Temperature: | 100 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 2924 (7361 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.287 L x 0.240 W (7.30mm x 6.10mm) |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |