TLJR106M010R2000
5S-TLJR106M010R2000
TLJR106M010R2000
CAP TANT 10UF 10V 20% 0805
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TLJ |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.081 L x 0.051 W (2.05mm x 1.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047 (1.20mm) |