TLCR476M010XTA
5S-TLCR476M010XTA
TLCR476M010XTA
CAP TANT 47UF 10V 20% 0805
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TLC |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 5 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079 L x 0.053 W (2.00mm x 1.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059 (1.50mm) |