THJE336K035RJN
5S-THJE336K035RJN
THJE336K035RJN
CAP TANT 33UF 35V 10% 2917
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | THJ |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 500 mOhm |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169 (4.30mm) |