Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation THJD336K020RJN
THJD336K020RJN
5S-THJD336K020RJN
THJD336K020RJN
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:THJ
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:20V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):900 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 175??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.122 (3.10mm)