THJC106M025RJN
5S-THJC106M025RJN
THJC106M025RJN
CAP TANT 10UF 25V 20% 2312
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | THJ |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.8 Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110 (2.80mm) |