THJB106M010RJN
5S-THJB106M010RJN
THJB106M010RJN
CAP TANT 10UF 10V 20% 1411
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | THJ |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.8 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 175??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 1210 |
| Height - Seated (Max): | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Lead Spacing: | 0.083 (2.10mm) |