THJA475K016RJN
5S-THJA475K016RJN
THJA475K016RJN
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1206
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | THJ |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.9 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 175??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071 (1.80mm) |