THJA106K006RJN
5S-THJA106K006RJN
THJA106K006RJN
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1206
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | THJ |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.2 Ohm |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.063 (1.60mm) |