TBJE227K010LBSB0023
5S-TBJE227K010LBSB0023
TBJE227K010LBSB0023
TANT CAP SMT
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | TBJ |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 mOhm @ 100kHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169 (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Features: | COTS (High Reliability) |
| Failure Rate: | B (0.1%) |