TBJD476K016LSSB0023
5S-TBJD476K016LSSB0023
TBJD476K016LSSB0023
BIDD TANTALUM CHIP
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | TBJ |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122 (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Features: | COTS (High Reliability) |
| Failure Rate: | B (0.1%) |