TBJD336K035CRLB0023
5S-TBJD336K035CRLB0023
TBJD336K035CRLB0023
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TBJ |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 900 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122 (3.10mm) |