TAZH156K025LRSB0024
5S-TAZH156K025LRSB0024
TAZH156K025LRSB0024
CAP TANT 15UF 25V 10% 2915
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TAZ |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2915 (7338 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.285 L x 0.150 W (7.24mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.125 (3.18mm) |