TAZH156K025CRSZ0800
5S-TAZH156K025CRSZ0800
TAZH156K025CRSZ0800
BIDD TANTALUM CHIP
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | Military |
| Capacitance: | TAZ |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 15??????F |
| Type: | ??????10% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25V |
| Operating Temperature: | Molded |
| Lifetime @ Temp.: | 200 mOhm @ 100kHz |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | - |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2915 (7338 Metric) |
| Lead Spacing: | 0.285 L x 0.150 W (7.24mm x 3.81mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.125 (3.17mm) |