Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TARW336K015
TARW336K015
5S-TARW336K015
TARW336K015
CAP TANT 33UF 15V 10% AXIAL
Series:TAR
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:15V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.6 Ohm
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.169 Dia x 0.409 L (4.30mm x 10.40mm)