Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TARW226M015
TARW226M015
5S-TARW226M015
TARW226M015
CAP TANT 22UF 15V 20% AXIAL
Series:TAR
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:15V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):2 Ohm
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.169 Dia x 0.409 L (4.30mm x 10.40mm)