Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TARS226M010
TARS226M010
5S-TARS226M010
TARS226M010
CAP TANT 22UF 10V 20% AXIAL
Series:TAR
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):2.7 Ohm
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.169 Dia x 0.339 L (4.30mm x 8.60mm)