Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TARS106K025
TARS106K025
5S-TARS106K025
TARS106K025
CAP TANT 10UF 25V 10% AXIAL
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):2.5 Ohm
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.169 Dia x 0.339 L (4.30mm x 8.60mm)